Witamy na stronie internetowej
Parafii zesłania Ducha Świętego 
w Lalikach

 

Duchu Święty, Boski Duchu światła i miłości,
Tobie poświęcam mój rozum, serce, wolę i całą moją istotę,
teraz i na zawsze.

Spraw, aby mój rozum był zawsze posłuszny Twoim natchnieniom
i by odkrywał Twoją obecność w Kościele, który Ty nieomylnie prowadzisz.

Niech moje serce zawsze płonie miłością Boga i bliźniego,
a moja wola niech będzie zgodna z wolą Bożą,
aby całe moje życie mogło stać się wiernym naśladowaniem życia i cnót
naszego Pana i Zbawcy Jezusa Chrystusa,
któremu niech będzie cześć i chwała
wraz z Ojcem i Tobą na wieki.
Amen.

Liturgia


2024-04-20, Sobota, Rok B, II, 3. wielkanocny
Dz 9, 31-42
Ps 116B
J 6, 63c. 68c
J 6, 55. 60-69
2024-04-21, Niedziela, Rok B, II, 4. wielkanocny
Dz 4, 8-12
Ps 118 (117), 1bc i 8-9. 21-23. 26 i 28 (R.: por. 22)
1 J 3, 1-2
J 10, 14
J 10, 11-18
2024-04-22, Poniedziałek, Rok B, II, 4. wielkanocny
Dz 11,1-18
Ps 42
J 10, 14
J 10,1-10

Wydarzenia

 

Różańcowe prace naszych najmłodszych parafian

 


 

Co jest najważniejsze dla tych, którzy mówią Różaniec?

Może  pozycja  ciała:  czy  siedzieć,  czy  klęczeć,  czy  stać?  Czy można mówić Różaniec, leżąc w łóżku?

Hindusi  całymi  miesiącami  ćwiczą  „pozycję  lotosu”.  Gimnastykują ciało, siedzą na ziemi jak Budda i uważają, że w takiej postawie najłatwiej się modlić. Gdyby na modlitwie ważna była tylko gimnastyka, to mogliby się modlić jedynie akrobaci i sportowcy.

Może ważne są słowa? Na pewno, ale wiemy, jak słowa czasem niewiele wyrażają. Jakże często człowiek może wyrażać coś bardzo ważnego bez słów.

Może ważne są rozmyślania? Gdyby Różaniec był tylko modlitwą rozmyślań, byłby modlitwą jedynie profesorów, docentów, intelektualistów, a jest przecież modlitwą także prostych ludzi.

Może  skupienie?  Ktoś  powiedział,  że  modlitwa  to  natężone skupienie, a przecież nieraz odmawiamy Różaniec w zdenerwowaniu, rozdrażnieniu, zmęczeniu.

Czego więc wymaga od nas modlitwa? Przede wszystkim silnej woli. Modli się ten, kto pragnie się modlić pomimo wszystko: czy pogoda, czy niepogoda, czy jest zmęczony, czy nie, czy chory, czy nie chory.

Co pomaga w modlitwie? Świadomość, że Jezus na mnie czeka; że jestem Mu potrzebny razem z moją modlitwą — wyobraźmy sobie, że ktoś kochany czeka na nas w mieście; śpieszymy do niego pomimo zmęczenia, bólu głowy, rozdrażnienia nerwów. Różaniec to modlitwa, która uczy pragnienia modlitwy.

 

ks. Jan Twardowski


Październik miesiącem Różańca Świętego


W dekanalnej Bożej rodzinie

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Bóg Ojciec wraz ze swoim Synem i Duchem Świętym czyni z nas swoją rodzinę dzieci Bożych zarówno w kościele, jak i poza nim..


Nasi najmłodsi parafianie

Piękne wrześniowe przedpołudnie wraz z uczniami szkoły im. ks. Jana Twardowskiego. Serdeczne Bóg zapłać Gronu Pedagogicznemu i Rodzicom.


Uroczystość odpustowa w kaplicy Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Pawlicznym

W niedzielę 12 września wraz z licznie zgromadzonymi mieszkańcami i gośćmi w kaplicy na Pawlicznym obchodziliśmy odpust, dziękując milosiernemu Bogu za dar Narodzenia Maryi naszej patronki.

To Święto pobudza nas w szczególny sposób do dziękczynienia za ten wielki dar Bożej Miłości. Rodzi się bowiem Ta, która została „przed wiekami przejrzana i za Matkę wybrana Jezusowi Chrystusowi, Niepokalana' (pieśń Witaj, Święta…). 

Składamy serdeczne Bóg Zapłać ks. Prałatowi Władysławowi Nowobilskiemu za Eucharystię i homilię.  Tym  wszystkim drogim parafianom i gościom, którzy pięknie przygotowali od strony duchowej i materialnej (także kulinarnej) uroczystość odpustową oraz w niej uczestniczyli, życzymy obfitego blogosławieństwa Bożego i opieki Najświętszej Maryi Panny.


Dożynki Gminne 29 sierpnia 2021

 „Czego chcesz od nas, Panie, za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, w którym nie masz miary?”

Jan Kochanowski

 

W naszej parafii odbyły się Dożynki Gminne, podczas których dziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie dobra, którymi obdarza nas codziennie. U stóp ołtarza naszej parafialnej świątyni złożyliśmy w podzięce dożynkowy wieniec i plony naszych pól.  Staropolskim 'Bóg zapłać' dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie tej pięknej uroczystości, zadbali o jej oprawę zarówną liturgiczną, jak i muzyczną oraz wszystkim parafianom i licznym delegacjom z całej naszej gminy za wspólną modlitwę, i obfite dary ołtarza.

 


Zacznijcie z Bożym Błogosławieństwem

W środę 1 września 2021 o godz. 9:00 serdecznie zapraszamy Grono Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów do naszego Kościoła Parafialnego na uroczystą Mszę świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

 


Serdeczne zapraszamy na dekanalne nocne adoracje Najświętszego Sakramentu.

 

 


LinkiZasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, siedziba: Laliki 159, Zwardoń 34-373.