Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA ZWYKŁA 16.01.2022

 

Dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele charytatywne (jałmużna postna). Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

 

W dniach 18 – 24 stycznia obchodzimy w całym Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Refleksje biblijne i modlitwy na poszczególne dni przygotowała Rada Kościołów Bliskiego Wschodu z siedzibą w Bejrucie. Będziemy z nich korzystać podczas Mszy wieczornych w ciągu tygodnia.

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

 

  • poniedziałek, 17 stycznia – Św. Antoniego, opata,
  • środa, 19 stycznia - Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
  • piątek, 21 stycznia - Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

 

Zgodnie z Decyzją Papieża Franciszka, przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Słowa Bożego, która ma przyczynić się do obudzenia świadomości znaczenia Pisma Świętego w życiu wierzących. Zachęcam w tym dniu do rodzinnego czytania Pisma Świętego.

 

W przyszłą niedzielę będą dla dzieci losowane nagrody. Proszę, aby dzieci przyniosły podpisane plansze z wklejonymi sentencjami, które były zapisane  na papierkach krówek, a następnie przed Mszą Św. o godz 9:30 i 11:00 należy je umieścić w koszyczku, który będzie położony przed ołtarzem

 

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy:

 

Laliki - Dominice i Bernadecie Gąska 

Pochodzita - Sławomirze i Izabeli Fiedor

 

Sprzątanie kościoła w Lalikach w piątek po wieczornej Mszy św. 

(W przypadku innego terminu, proszę o wcześniejszy kontakt z duszpasterzem)

 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

 

 

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, siedziba: Laliki 159, Zwardoń 34-373.