Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 NIEDZIELA ZWYKŁA - 3.07.2022

 

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Jako jeden z owoców ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Rodziny Amoris Laetitia w naszej diecezji powstała inicjatywa Duchowej Adopcji Rodzin. Polega ona na otoczeniu przez różne grupy modlitwą małżeństw i rodzin przeżywających trudności. W to dzieło włączyły się również siostry z zakonów kontemplacyjnych: Karmelitanki Bose, Redemptorystki i Klaryski od Wieczystej Adoracji. Zainteresowane małżeństwa mogą bezpośrednio prosić siostry o modlitwę drogą mailową: modlitwa@redemptorystki.pl, kety@klaryski.org, karmeloswiecim@opw.pl. 

 

Rozpoczynamy czas wakacji. Od tej niedzieli Msza święta będzie także o godz. 14:00 w kaplicy na Pawlicznym.

 

Obchody liturgiczne tygodnia:

środa - Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,

piątek - Św. Jana z Dukli.

 

W sobotę, 16 lipca, Ruch Czystych Serc z Milówki zaprasza mlodzież w góry do 4 schronisk. Zapisy: Agnieszka Bienek tel. 691 675 113.

 

Plan zapisów na pieszą pielgrzymkę, diecezji bielsko-żywieckiej do Częstochowy jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii.

 

Zostały zakupione nowe organy elektroniczne włoskiej firmy „Viscount” dedykowane specjalnie do muzyki sakralnej. Koszt zakupu to 7339 zł. 

 

Serdecznie dziękuję Strażakom OSP w Soli i wszystkim którzy wsparli w dniu 26 czerwca poszkodowaną w pożarze rodzinę z Soli. Państwo Krystyna i Jan Szczotkowie z ogromnym wzruszeniem i wdzięcznością przyjęli pomoc finansową w wysokości 2670 zł.

 

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy:

 

Laliki - Adeli Białożyt i Małgorzacie Maciejowskiej

Pochodzita – Grażynie Tyc i Danucie Jurczak

 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim, którzy spędzają urlop i wakacje oraz odbywającym rekolekcje w naszych okolicach życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

 

 

 

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, siedziba: Laliki 159, Zwardoń 34-373.