Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.04.2024

 

Dzisiejsza niedziela w Kościele jest obchodzona jako Niedziela Biblijna i rozpoczyna tydzień biblijny, który ma na celu uświadomienie wielkiej roli Biblii w naszym życiu. Tydzień Biblijny jest wspaniałą okazją, żeby zacząć częściej sięgać po Pismo Święte i je kontemplować. 

 

O godz. 15:00 serdecznie zapraszam na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo Słowa Bożego, które odprawimy na Pochodzitej.

 

Dzisiaj również przypada Narodowe Święto Chrztu Polski poświęcone upamiętnieniu Chrztu Polski datowanego na 14.04.966 r., które to wydarzenie zapoczątkowało proces chrystianizacji ziem polskich. Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby była wierna Krzyżowi i Ewangelii.

 

W związku ze zbliżającym się odpustem w  poniedziałek (15 kwietnia) o godz. 17:00 zapraszam na warsztaty muzyczne,  podczas których będziemy przygotowywać: „AKATYST KU CZCI DUCHA ŚWIĘTEGO”.

 

W sobotę (27 kwietnia)  będziemy gościli kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca” działającym przy Parafii Św. Trójcy w Bielsku Białej. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian na integracyjną Mszę Świętą o godz. 11:00, po której nastąpi wręczenie specjalnych odznaczeń i wyróżnień. Po Mszy św. poczęstunek przy scenie i rozgrywki sportowe na boisku szkolnym. Bardzo proszę dzieci klas VI i VII i ich rodziców, aby włączyli się w pomoc w zorganizowaniu tego szlachetnego spotkania integracyjnego. Ponadto  wszystkich pragnących służyć pomocą od strony artystycznej i organizacyjno-kulinarnej proszę o kontakt ze mną.

 

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w Lalikach od godz. 17:00, którą prowadzi Wspólnota Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. W czasie adoracji można skorzystać ze spowiedzi.

 

Dziś po Mszach św można złożyć ofiary na radio „Anioł Beskidów”. Rozgłośnia poprzez modlitwę i katechezę prowadzi działalność ewangelizacyjną, informuje o wydarzeniach z życia parafii naszej diecezji.

 

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy: 

 

Laliki - Magdalenie i Józefie Zawada

Pochodzita - Bożenie Olber i Magdalenie Kobielusz

 

Sprzątanie kościoła w Lalikach w piątek po wieczornej Mszy św. 

(W przypadku innego terminu, proszę o wcześniejszy kontakt z duszpasterzem)

 

 

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI. 

 

Życie jest darem Bożym i jako takie jest niezbywalnym prawem każdego człowieka, dlatego trzeba je chronić i wspierać na każdym etapie jego rozwoju. Szacunek wobec życia, które należy do najważniejszych wartości, jest jedną z podstawowych powinności każdego człowieka.

Miliony osób na całym świecie podejmują nieustannie starania, aby chronić życie ludzkie, zwłaszcza to najbardziej bezbronne, poczęte i jeszcze nienarodzone oraz ukazywać wszystkim jego piękno i wartość. Również w naszej ojczyźnie podejmowane są liczne inicjatywy w jego obronie, jak choćby zaplanowany na najbliższą niedzielę Narodowy Marsz Życia. Będzie on manifestacją szacunku wobec życia poczętego, przyjęcia tego życia w miłości oraz wyrazem uznania wobec trudu rodzicielstwa, zapewniającego dzieciom możliwość wzrostu i rozwoju.

W nawiązaniu do opublikowanego wczoraj Stanowiska ws. poszanowania życia ludzkiego w fazie prenatalnej i w związku z toczącą się debatą nad polskim ustawodawstwem, ograniczającym prawo do życia dzieciom nienarodzonym, zachęcam gorąco, aby najbliższą niedzielę uczynić dniem szczególnej modlitwy w obronie życia poczętego. Ufam, że starania milionów ludzi dobrej woli zaowocują jeszcze większą ochroną życia osób nienarodzonych.

Arcybiskup Tadeusz Wojda, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

  

 

 

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, siedziba: Laliki 159, Zwardoń 34-373.