Witamy na stronie internetowej
Parafii zesłania Ducha Świętego 
w Lalikach

 

Duchu Święty, Boski Duchu światła i miłości,
Tobie poświęcam mój rozum, serce, wolę i całą moją istotę,
teraz i na zawsze.

Spraw, aby mój rozum był zawsze posłuszny Twoim natchnieniom
i by odkrywał Twoją obecność w Kościele, który Ty nieomylnie prowadzisz.

Niech moje serce zawsze płonie miłością Boga i bliźniego,
a moja wola niech będzie zgodna z wolą Bożą,
aby całe moje życie mogło stać się wiernym naśladowaniem życia i cnót
naszego Pana i Zbawcy Jezusa Chrystusa,
któremu niech będzie cześć i chwała
wraz z Ojcem i Tobą na wieki.
Amen.

Liturgia


2023-09-29, Piątek, Rok A, I, Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Dn 7,9-10.13-14
Ps 138
Ps 103, 21
J 1,47-51
2023-09-30, Sobota, Rok A, I, Wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
Za 2, 5-9. 14-15
Jr 31
2 Tm 1, 10b
Łk 9, 43-45
2023-10-01, Niedziela, Rok A, I, XXVI Tydzień zwykły
Ez 18, 25-28
Ps 25
Flp 2,1-11
J 10, 27
Mt 21,28-32

Wydarzenia

 

Październik miesiącem Różańca Świętego


W dekanalnej Bożej rodzinie

Serdeczne Bóg zapłać za wspólną modlitwę. Bóg Ojciec wraz ze swoim Synem i Duchem Świętym czyni z nas swoją rodzinę dzieci Bożych zarówno w kościele, jak i poza nim..


Nasi najmłodsi parafianie

Piękne wrześniowe przedpołudnie wraz z uczniami szkoły im. ks. Jana Twardowskiego. Serdeczne Bóg zapłać Gronu Pedagogicznemu i Rodzicom.


Uroczystość odpustowa w kaplicy Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na Pawlicznym

W niedzielę 12 września wraz z licznie zgromadzonymi mieszkańcami i gośćmi w kaplicy na Pawlicznym obchodziliśmy odpust, dziękując milosiernemu Bogu za dar Narodzenia Maryi naszej patronki.

To Święto pobudza nas w szczególny sposób do dziękczynienia za ten wielki dar Bożej Miłości. Rodzi się bowiem Ta, która została „przed wiekami przejrzana i za Matkę wybrana Jezusowi Chrystusowi, Niepokalana' (pieśń Witaj, Święta…). 

Składamy serdeczne Bóg Zapłać ks. Prałatowi Władysławowi Nowobilskiemu za Eucharystię i homilię.  Tym  wszystkim drogim parafianom i gościom, którzy pięknie przygotowali od strony duchowej i materialnej (także kulinarnej) uroczystość odpustową oraz w niej uczestniczyli, życzymy obfitego blogosławieństwa Bożego i opieki Najświętszej Maryi Panny.


Dożynki Gminne 29 sierpnia 2021

 „Czego chcesz od nas, Panie, za Twe hojne dary? Czego za dobrodziejstwa, w którym nie masz miary?”

Jan Kochanowski

 

W naszej parafii odbyły się Dożynki Gminne, podczas których dziękowaliśmy Panu Bogu za wszelkie dobra, którymi obdarza nas codziennie. U stóp ołtarza naszej parafialnej świątyni złożyliśmy w podzięce dożynkowy wieniec i plony naszych pól.  Staropolskim 'Bóg zapłać' dziękujemy tym, którzy poświęcili swój czas na przygotowanie tej pięknej uroczystości, zadbali o jej oprawę zarówną liturgiczną, jak i muzyczną oraz wszystkim parafianom i licznym delegacjom z całej naszej gminy za wspólną modlitwę, i obfite dary ołtarza.

 


Zacznijcie z Bożym Błogosławieństwem

W środę 1 września 2021 o godz. 9:00 serdecznie zapraszamy Grono Pedagogiczne, Rodziców i Uczniów do naszego Kościoła Parafialnego na uroczystą Mszę świętą z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

 


Serdeczne zapraszamy na dekanalne nocne adoracje Najświętszego Sakramentu.

 

 


LinkiZasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, siedziba: Laliki 159, Zwardoń 34-373.