Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 NIEDZIELA ZWYKŁA - 7.08.2022

 

 

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 

Obchody liturgiczne tygodnia:

 

w poniedziałek – Św. Dominika, kapłana 

we wtorek – Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy

w środę – Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, patrona parafii w Rajczy

w czwartek – Św. Klary, dziewicy

w sobotę – NMP Kalwaryjskiej.

 

We wtorek, 9 sierpnia, przypada 1 rocznica śmierci śp. ks. proboszcza Wojciecha Janke. Msze św. za jego duszę zostaną odprawione w tym dniu o godz. 18:00 na Kasperkach i 19:15 na Pochodzitej; gdzie Mszy św. będzie przewodniczyl ks. pralat Władysław Nowobilski. Po Mszy św. na Pochodzitej udamy się procesyjnie na cmentarz, aby złożyć kwiaty i pomodlić się przy symbolicznym grobie śp. ks. Proboszcza.

 

W przyszłą sobotę, 13 sierpnia, udamy się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożęgo w Łagiewnikach i pomodlimy się przy grobie śp. ks. Proboszcza w Wieliczce. Wyjazd z parkingu na Kasperkach o godz. 8:00.

 

Bóg zapłać za 1825 zł., złożone w ubiegłą niedzielę na Pochodzitej, jako dar wdzięczności dla wykonawców renowacji podłogi. 

 

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy:

 

Laliki - Marii Wojewodzic, Marii Michalskiej i Agnieszce Gluza

Pochodzita – Bogusławie i Barbarze Tomala

 

Sprzątanie kościoła w Lalikach w piątek po wieczornej Mszy św. 

(W przypadku innego terminu, proszę o wcześniejszy kontakt z duszpasterzem)

 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz wszystkim, którzy spędzają urlop i wakacje w naszych okolicach życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

 

 

 

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, siedziba: Laliki 159, Zwardoń 34-373.