Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 NIEDZIELA ZWYKŁA - 24.10.2021

 

 

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy dzień Misyjny i rozpoczyna Tydzień Misyjny.

 

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane:

  • w kościele w Lalikach od poniedziałku do soboty o godz: 16:30 i w niedzielę o godz. 10:30
  • w kościele na Pochodzitej od poniedziałku do soboty o godz. 17:45 i w niedzielę o godz. 9:00.

 

Liturgiczne obchody tygodnia:

 

  • We wtorek wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej
  • W czwartek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

Wypominki roczne na Msze św. o godz. 7.30, 9.30 i 11.00 oraz jednorazowe można składać codziennie, w zakrystii po Mszy św. a także w kancelarii w godzinach urzędowania. Przy wypominkach rocznych można zaznaczyć godzinę Mszy świętej, przed którą będą odczytywane imiona i nazwiska zmarłych. Odpowiednie kartki wypominkowe można zabrać przy wyjściu z kościoła. Proszę imiona i nazwiska wpisywać w pierwszym przypadku tzn. mianowniku ( Jan Kowalski), oraz pisać bardzo wyraźnie lub komputerowo. Proszę zaznaczyć, czy wypominki mają być roczne czy też jednorazowe. Dziękuję za składane przy tej okazji ofiary.

 

W tym tygodniu codziennie w czasie nabożeństwa różancowego okazja do spowiedzi św. przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, aby można było uzyskać w dniach od 1 do 8 listopada odpust zupełny, który ofiarujemy za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

W kancelarii lub telefonicznie można już zamawiać Msze św. na nowy rok liturgiczny, gorąco do tego zachęcam.

 

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła i zakupienie  kwiatów. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy:

 

Laliki - Marii Wojewodzic, Marii Michalskiej i Agnieszce Gluza

Pochodzita - Marii i Magdalenie Kobielusz

 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

 

 

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, siedziba: Laliki 159, Zwardoń 34-373.