Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 19.05.2024

 

Dzisiaj obchodzimy odpust parafialny ku czci Zesłania Ducha Świętego. Odpust zupełny pod zwykłymi warunkami może uzyskać wierny, który w kościele pobożnie uczestniczy w uroczystym śpiewie bądź recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Razem ze Wspólnotą Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa dziękujemy za 10 lecie jej istnienia i wspólnej modlitwy w naszej parafii. 

 

Pragnę serdecznie podziękować ks. Krzysztofowi Szczepanik, duszpasterzującemu w Kanadzie, za przewodniczenie sumie odpustowej oraz wygłoszone Słowo Boże

 

Serdeczne Bóg  zapłać kieruję do wszystkich wiernych zarówno naszej parafii jak i parafii sąsiednich, którzy przez swoje zaangażowanie, pomoc i modlitwę przyczynili się abyśmy mogli radośnie przeżywać naszą uroczystość odpustową.

 

Dziś o godz. 15:00 serdecznie zapraszam na  nabożeństwo majowe i koronkę do Bożego Miłosierdzia, które odprawimy na Kasperkach.

 

W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt – NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.30 na Kasperkach i o godz. 18:00 na Pochodzitej. Nabożeństwo Majowe będzie w tym dniu o godz. 17:30 na Pochodzitej. Do koszyczka za ławkami będzie zbierana ofiara na Diecezjalny Dom Matki i Dziecka w Bielsku-Białej.

 

Zakończyła się renowacja elewacji kościoła na Pochodzitej. Pragniemy wyrazić serdeczne Bóg zapłać firmie „GREG-BUD” Grzegorza Haręża z Kamesznicy za rzetelne wykonanie powierzonych prac. Pragniemy również wyrazić wdzięczność byłemu Wójtowi Robertowi Piętce wraz z Władzami Samorządowymi naszej Gminy oraz Sołtysowi i Przewodniczącemu Rady Gminy Dariuszowi Kocierzowi za ogromną pomoc w pozyskaniu funduszy oraz pomoc organizacyjno-prawną w przeprowadzeniu powyższej inwestycji. 

 

Bóg zapłać Marcinowi Pietrasina za bezinteresowną renowację chrzcielnicy w kościele parafialnym, a ofiarodawcy pragnącemu zostać anonimowym za podarowanie nowych dywanów do kościoła. 

 

Spotkanie rodziców dzieci obchodzących  2 czerwca rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, odbędzie się w kościele w czwartek (23 maja) po Mszy św. 

 

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy: 

 

Laliki - Marii Lalik, Agacie Zawada i Stanisławie Heller

Pochodzita - Grażynie Matuszny i Karolinie Dobrowolskiej

 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia składamy życzenia obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

 

 

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, siedziba: Laliki 159, Zwardoń 34-373.