Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 22.05.2022

 

Dziś zapraszam na nabożeństwo majowe o godz. 15:00 na Pochodzitą. W czasie nabożeństwa  majowego  oprócz śpiewu Litanii Loretańskiej, odmówimy także koronkę do Bożego Miłosierdzia prosząc o pokój dla świata.

 

W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, noszące nazwę Dni Krzyżowych. Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na Ziemi cierpią głód oraz prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

W związku z powyższym:

  • W poniedziałek będziemy modlili się o urodzaje przy kaplicy na Pawlicznym od godz. 17:30. Po modltwie tamże będzie odprawiona Msza święta.
  • We wtorek nabożeństwo rozpoczyna się o godz. 17:30 przy nowej kapliczce Matki Bożej na Cerli, skąd procesyjnie ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych wyruszymy do kościoła na Mszę świętą.
  • W środę nabożeństwo rozpoczyna się o 18:45 przy krzyżu na Pochodzitej, skąd procesyjnie wyruszamy do kościoła na Pochodzitej na Mszę świętą.

 

Kalendarz liturgiczny:

 

  • We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
  • W czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Z okazji Dnia Matki w sposób szczególny w tym dniu modlimy się za nasze mamy.
  • W piątek po litanii do Matki Bożej rozpoczęcie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  • W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpiena Pańskiego.

 

W sobotę, 28 maja o godzinie 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku - Białej Ks. Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.

 

Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła i ofiarę. W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy:

 

Pochodzita – Marii i Emilii Pytel

 

Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia oraz Gościom składamy życzenia obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej.

 

 

 

 

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, siedziba: Laliki 159, Zwardoń 34-373.