Ogłoszenia Duszpasterskie

 

NIEDZIELA 30.05

 

 

 

LITURGIA

 

Poniedziałek - św. Józefa, rzemieślnika

Wtorek - Sw. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła

Środa - ur. NMP Królowej Polski - msze św. jak w niedziele

Czwartek - św. Floriana, męczennika

Piątek - 1-szy miesiąca, spowiedż przed mszą św.

Sobota - Św. apostołów Filipa i Jakuba

 

W tygodniu msze święte: na Pochodzitej 17.45, w kościele parafialnym 18.30

Spotkanie rodziców dzieci klas III w piątek po mszy świętej

Adoracja w czwartek przed mszą świętą (od 17.30)

 

 

 

 

ŚWIĘCENIA DIAKONATU NASZEGO PARAFIANINA

 

W dniu 8 maja 2017 r. o godzinie 10.00 ks. bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji Bielsko – Żywieckiej udzieli święceń diakonatu sześciu akolitom naszej diecezji. Z racji na obchodzony w tym roku jubileusz 25-lecia istnienia naszej diecezji, uroczystość będzie miała miejsce w kościele Konkatedralnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żywcu. Jak poucza wprowadzenie w obrzędy święceń: „W liturgii święceń zostaje powierzone diakonom posłannictwo Kościoła, który wielbi Boga oraz błaga Chrystusa, a przez Niego - Ojca - o zbawienie całego świata. (…) Wszyscy wierni diecezji powinni się modlić za kandydatów do diakonatu, zwłaszcza w mszalnej modlitwie powszechnej i w prośbach nieszporów. Ponieważ diakoni zostają wyświęceni do posługiwania biskupowi, na ich święcenia powinni być zaproszeni duchowni i inni wierni, aby jak najliczniej uczestniczyli w liturgii”.

 

Aby ułatwić wszystkim wiernym udział w uroczystości święceń dla zaproszonych gości zostały wydzielone miejsca parkingowe:

  • Przed kościołem konkatedralnym - parking przed wejściem głównym - parkują: pracownicy kurii diecezjalnej, przełożeni Seminarium Duchownego w Krakowie, rodzice oraz proboszczowie kandydatów do diakonatu.
  • Wzdłuż konkatedry, za przystankiem MZK, za domem katechetycznym w stronę parku wyznaczono miejsca dla pozostałych kapłanów oraz pozostałych gości.
  • Pojazdy, których kierowcy chcą skorzystać z przygotowanych parkingów należy wcześniej oznaczyć przez umieszczenie białej kartki za przednią szybą pojazdu.
  • Komendant Powiatowy Policji wyraził zgodę na wjazd autokarów do centrum miasta celem przywiezienia gości na uroczystość święceń. Autobus zatrzymuje się na przystanku MZK - Zamkowa, po czym odjeżdża w stronę al. Marszałka Józefa Piłsudskiego - parking dla autobusów ul. Grojec 50 (plac przy amfiteatrze);

 

Kierowcy zobowiązani są umieścić za szybą białą kartkę z nadrukowaną informacją: DIAKONAT 8.05.2017R.

 

Prosimy o stosowanie się do uwag Straży Miejskiej oraz Kleryków odpowiedzialnych za parkingi i kierujących ruchem. Wewnątrz kościoła zostały wydzielone miejsca dla kapłanów, rodziców nowych diakonów oraz najbliższych gości.

 

Kapłani, po przybyciu do konkatedry, udają się do zakrystii celem ubrania szat liturgicznych. Koncelebransi zajmują wcześniej wyznaczone dla nich miejsca - wskazane przez kleryków - najpóźniej do godziny 9.50.

 

W procesji wejścia uczestniczą: asysta, kandydaci do święceń i ich proboszczowie, przełożeni Seminarium Krakowskiego, pracownicy kurii, proboszcz miejsca oraz Księża Biskupi. Po przybyciu do prezbiterium kapłani oddają cześć ołtarzowi, po czym ks. proboszczowie oraz ojcowie duchowi seminarium udają się na miejsca wskazane przez kleryków porządkowych.

 

Rodzice kandydatów do diakonatu zajmują miejsca w stallach znajdujących się przedniej części kościoła.

 

Goście posiadający bilety koloru żółtego oraz białego proszeni są o ich zabranie i okazanie klerykom pilnującym porządku w konkatedrze, celem wskazania odpowiednich miejsc. Na czas przygotowania do diakonatu polecamy mających przyjąć świecenia modlitwie całej diecezjalnej wspólnoty wiernych.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Zesłania Ducha Świętego w Lalikach, siedziba: Laliki 159, Zwardoń 34-373.